Concursul de limbă germană JUCHHE - etapa județeană - clasele a V-a și a VI-a

postat de Vasiloni Claudia-Elena la 9 May 2017

Felicitări elevilor liceului nostru pentru rezultatele deosebite!

Clasa a V-a

Coroban Vlad (V D) - premiul I

Faur Andreea Maria (V D) - premiul I

Ianăși Ana (V D) - premiul II

Balcu Antonia (V B) - premiul III

Clasa a VI-a

Hauer Alexander (VI E) - premiul I

Satmari Ioana (VI E) - premiul III

Popa Mara Andreea (VI C) - mențiune

Concursul Naţional de Biologie G.E.Palade - faza judeţeană

postat de Ianculescu Georgina la 8 May 2017

La Concursul Naţional de Biologie G.E.Palade - faza judeţeană, care s-a desfăşurat sâmbătă, 6 mai 2017, elevii liceului nostru au obţinut următoarele rezultate:

 1. Frigură - Iliasa Flavia, cls. a V-a A - Premiul II, prof. coordonator Preda Cosmina

 2. Faur Andreea Maria, cls. a V-a D - Premiul II, prof. coordonator Preda Cosmina

 3. Florea Andrei Alexandru, cls. a V-a D - Premiul III, prof. coordonator Preda Cosmina

 4. Mărăcine Maria Cristina, cls. a V-a D - Menţiune, prof. coordonator Preda Cosmina

 5. Minda Lucian Dan, cls. a V-a A - Menţiune, prof. coordonator Preda Cosmina

 1. Bejeriţa Ştefania - Georgiana, cls. a VI-a E - Premiul II, prof. coordonator Ianculescu Georgina

 2. Ciortan Ada, cls. a VI-a D - Premiul II, prof. coordonator Ianculescu Georgina

 3. Ţepeneu Răzvan, cls. a VI-a E - Premiul II, prof. coordonator Ianculescu Georgina

 4. Toderaşc Mihai, cls. a VI-a D - Premiul III, prof. coordonator Ianculescu Georgina

 5. Lucaciu Iasmina, cls. a VI-a C - Premiul III, prof. coordonator Preda Cosmina

 6. Popa Andrada, cls. a VI-a C - Premiul III, prof, coordonator Preda Cosmina

 7. Radu Miruna Ioana, cls. a VI-a D - Menţiune, prof. coordonator Ianculescu Georgina

Felicitări tuturor! Ne mândrim cu voi!Zâmbet

Concursul de Creativitate in domeniul software NOIINFO 2017

postat de Carnat Cristiana la 5 May 2017

In data de 6 mai 2017 se va desfasura la Liceul Teoretic Grigore Moisil Concursul de Creativitate in Domeniul Software NoiInfo.


Prezentarea lucrarilor se va face in intervalul 10-14. Instalarea lucrarilor se face in intervalul 9-10.

Afisarea rezultatelor ora 15.

 

Sectiunile concursului se vor desfasura:

SALA 11 - sectiunile animatie, prelucrari 3D, film

SALA 12 - sectiunile soft utilitar, soft educational, roboti, jocuri

SALA 13 - sectiunile aplicatii web,  aplicatii mobile

 

 

OLIMPIADA NATIONALA DE LIMBI ROMANICE - LIMBA FRANCEZA

postat de Bobojcsov Gheza la 2 May 2017

La etapa nationala a Olimpiadei de Limbi Romanice-Limba Franceza

eleva PASCARIU ANDA-CRISTINA  din clasa a x-a D a obtinut MENTIUNE .

Felicitari !

Etapa națională a Olimpiadei de Limba și literatura română

postat de Rosu Irina la 1 May 2017

La Olimpiada de Limba și literatura română, etapa națională, 2017, elevii noștri ne-au reprezentat cu cinste și au fost premiați astfel:

SÎRBU OANA, clasa a X-a, premiu special (prof. Simona Kremer)

TOPCIOV TANIA, clasa a XI-a, premiu special (prof. Irina Roșu)

Felicitări!

pagina 4