Concursul National Urmasii lui Moisil Iasi 2017

postat de Lupse-Turpan Mircea la 5 Apr 2017

La Concursul National Urmasii lui Moisil, desfasurat in data de 1 aprilie 2017 la Iasi,

elevul VLAD ROCHIAN a obtinut PREMIUL I.

COCURSUL DE MATEMATICA VALERIU ALACI

postat de Postaru Calin la 5 Apr 2017

Concursul de Matematică “Valeriu Alaci” este organizat de către Universitatea Politehnica Timișoara, prin Departamentul de Matematică și Facultățile de Automatică și Calculatoare, respectiv Electronică și Telecomunicații, împreună cu Inspectoratul Școlar Județean Timiș

Concursul de Matematică “Valeriu Alaci” se adresează elevilor din clasele IX-XII din unitățile de învățământ preuniversitar de stat și private din țară, din mediul urban și rural, precum și elevilor din alte țări.

Înscrierea participanților la concurs se face în perioada 27 martie – 7 aprilie 2017, pe site-ul oficial al concursului, www.concursulvaleriualaci.upt.ro.

Accesând site-ul oficial al concursului, www.concursulvaleriualaci.upt.ro, fiecare participant va completa un formular de înscriere cuprinzând Prenumele și Numele, Unitatea școlară ȋn care studiază, Localitatea, Județul, Clasa, Profilul/specializarea, Nota la matematica în Semestrul 1, Email valid, Cadru didactic. La finalul perioadei de ȋnscriere fiecare participant înscris va primi un email prin care i se comunică Numele de utilizator  și o Parolă iniţială, cu care va avea acces la platforma de concurs on-line, www.cv.upt.ro.

Etapa de calificare se va desfăşura în 12 aprilie 2017, ȋn intervalul orar 18.00-20.00. Este o probă on-line, ce se va desfăşura pe platforma www.cv.upt.ro.

Etapa finală  va avea loc ȋn 20 mai 2017, ȋntre orele 10.00-13.00. Este o probă scrisă ce se va desfăşura în amfiteatrele Universității Politehnica Timișoara.


Rezultate Olimpiada de Limba și literatura română-etapa județeană

postat de Rosu Irina la 2 Apr 2017

Felicitări!

NADOLU MARIA SARA

         cls. a V-a

   110p.

MENȚIUNE

Prof. Mirela Ciolac

FAUR
ANDREEA

cls. a V-a

105.5p.

MENȚIUNE

Prof. Mirela Ciolac

LUCACIU
IASMINA

cls. a VI-a

94.5p.

MENȚIUNE

Prof. Mirela Ciolac

BALINT TIMEEA

cls. a VII-a

107p.

MENȚIUNE

Prof.Rodica Sirca-Belințan

FĂLCUŞAN CĂLIN

cls. a IX-a

118p.

PREMIUL I

Prof.Liliana Porojan

MANCE IULIA

cls. a IX-a

108p.

PREMIUL AL III-LEA

Prof.Liliana Porojan

NOVACOVICI IOANA

cls. a IX-a

104p.

MENȚIUNE

Prof.Ileana Ioanovici

SÎRBU OANA

cls. a X-a

114.5p.

PREMIUL I

Prof.Simona Kremer

TOPCIOV TANIA

cls. a XI-a

118p.

PREMIUL I

Prof.Irina Roșu

MATEESCU ANDREEA

cls. a XI-a

116p.

PREMIUL AL II-LEA

Prof.Irina Roșu

GRIGORAŞ MIRUNA

cls. a XII-a

110p.

PREMIUL AL II-LEA

Prof.Irina Roșu

MILEA ANCA

cls. a XII-a

106p.

MENȚIUNE

Prof.Irina Roșu

PREMII SI MENTIUNI LA CONCURSUL INTERJUDETEAN DE MATEMATICA TRAIAN LALESCU ARAD 1 APRILIE 2017

postat de Postaru Calin la 2 Apr 2017

 

Elevii Liceului Teoretic Grigore Moisil s-au intors de la Arad de la Concursul Interjudetean Traian Lalescu desfasurat sambata 1 aprilie 2017 cu numeroase premii si mentiuni.

 

Felicitari tuturor elevilor si profesorilor care i-au pregatit !!!

 

NR. CRT.

 

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI

 

CLASA

 

PROFESOR ANTRENOR

 

PUNCTE

 

PREMIUL

1

 

COROBAN VLAD ALEXANDRU

 

5

 

BOCIU CERASELA

 

29.5

 

MENTIUNE

2

 

ROTARIU DANIEL

 

5

 

BOCIU CERASELA

 

25.0

 

MENTIUNE

3

 

STOICA TOBIAS

 

6

 

BUICA OVIDIU

 

24.5

 

MENTIUNE

4

 

TEPENEU  RAZVAN FLORIN

 

6

 

BUICA OVIDIU

 

23.5

 

MENTIUNE

5

 

BARBIERU CRINA

 

7

 

BUICA OVIDIU

 

18.0

 

MENTIUNE

6

 

MOTIU RADU

 

7

 

BUICA OVIDIU

 

13.0

 

MENTIUNE

7

 

DIBOSI ALEXIA-MARIA

 

7

 

BUICA OVIDIU

 

12.0

 

MENTIUNE

8

 

DRAGANESCU IOANA

 

8

 

BOCIU CERASELA

 

24.5

 

PREMIUL III

9

 

LUPULESCU VLAD

 

9

 

GEORGESCU GEORGE

 

32.0

 

PREMIUL II

10

 

CRISTESCU IOANA

 

9

 

BĂTĂRAN FLORIN

 

25.5

 

PREMIUL III

11

 

POPOVICI ANDREEA ALISIA

 

9

 

POŞTARU CĂLIN

 

19.5

 

MENTIUNE

12

 

BOCIAT DANIEL

 

10

 

GEORGESCU GEORGE

 

24.5

 

PREMIUL II

13

 

TOPORAN VICTOR

 

10

 

BĂTĂRAN FLORIN

 

12.0

 

MENTIUNE

14

 

GRIGORE IONUŢ

 

11

 

GEORGESCU GEORGE

 

33.0

 

PREMIUL I

15

 

VLAD RALUCA

 

11

 

GEORGESCU GEORGE

 

31.5

 

PREMIUL II

16

 

VASILE MĂDĂLINA

 

11

 

POŞTARU CĂLIN

 

13.0

 

MENTIUNE

17

 

MALEKSHAHIAN  ALEXANDRU

 

12

 

GEORGESCU  RUXANDA

 

38.0

 

PREMIUL I

18

 

MOHUŢ  ANDREI

 

12

 

GEORGESCU  RUXANDA

 

29.0

 

MENTIUNE

Rezultate - OLIMPIADA DE FILOSOFIE- etapa județeană

postat de Voian Laura la 28 Mar 2017

Numele şi prenumele elevului

Clasa

Premiul obţinut

Profesor coordonator

FIŞTEA ALEXANDRU

XII E

Premiul I

(calificare la etapa naţională)

MARAN DANIELA

 

FELICITǍRI!

pagina 4