Olimpiada de geografie,etapa națională

postat de Bogdan Valeriu la 3 Apr 2019

Elevii calificați la ETAPA NAȚIONALĂ a olimpiadei de geografie

 

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI                CLASA                PROFESOR COORDONATOR

1.BOBOESCU ANDREEA LARISA                  a X-a D                  BOGDAN VALERIU

2.PUP ALEXANDRU NICOLAE                      a X-a D                  BOGDAN VALERIU

ELEVII LICEULUI TEORETIC GRIGORE MOISIL PARTICIPANTI LA ETAPA NATIONALA A OLIMPIADEI DE MATEMETICA

postat de Postaru Calin la 30 Mar 2019

 

In urma centralizarii la nivel national a rezultatelor de la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica, conform criteriilor de calificare existente, patru elevi ai Liceului Teoretic Grigore Moisil vor participa la etapa nationala. Felicitari pentru rezultate si mult succes in pregatirea concursului le dorim atat elevilor cat si profesorilor coordonatori.

 

 

NUMELE SI PRENUMELE ELEVULUI PROFESOR           COORDONATOR CLASA PUNCTAJ
LA ETAPA
JUD

CALIF.
PE LOCURILE
DIN OFICIU/
SUPLIMENTAR

 

JURCA TUDOR BOCIU  CERASELA 6 16,5 DIN OFICIU
FAUR ANDREEA BUICA OVIDIU 7 16,5 SUPLIMENTAR
MOȚIU RADU GEORGESCU RUXANDA 9 20 SUPLIMENTAR
BOCIAT DANIEL GEORGESCU GEORGE 12 14,5 DIN OFICIU

 

 

 

Rezultatele la Olimpiada de Economie- etapa judeteana

postat de Lupse-Turpan Mircea la 29 Mar 2019

Nr.crt

Numele si prenumele elevului

Clasa

Premiul

Profesor coordonator

1.

ANESCU ADELINA

a XI-a  A

II- calificata Olimpiada Nationala

RUJA OVIDIU

2.

VERES DENISA

a XI-a  E

III

RUJA OVIDIU

3.

GABOR SEBASTIAN

a XI-a  E

MENTIUNE

RUJA OVIDIU

         �

postat de Lupse-Turpan Mircea la 29 Mar 2019

                                         OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

                                                                        etapa judeţeană

 

Secțiunea A: Olimpiada de Limba și literatura română

 

 

Nr. crt.

Numele și prenumele elevului

Clasa

Premiul obținut

Profesor coordonator

1.

BALCU ANTONIA

a VII-a B

Premiul al III-lea

Hidi Camelia

2.

NEMEŞ IOANA MIOARA

a IX-a B

Mențiune

Porojan Liliana

3.

BLAJOVAN ANA-MARIA

a X-a C

Premiul al III-lea

Ioanovici Ileana

 

4.

PETREUŞ ALEXANDRU

a XI-a E

Premiul I-calificare etapa națională

Porojan Liliana

 

 

 

Secțiunea B: Lectura ca abilitate de viață

 

 

Nr.crt.

Numele și prenumele elevului

Clasa

Premiul obținut

Profesor coordonator

1.

BRIHĂCESCU TOMA

a VI-a B

Mențiune

Ciolac Mirela

2.

NADOLU SARA

a VII-a D

Premiul al II-lea

Ciolac Mirela

3.

ANGHELUŢĂ ALEXANDRA

a X-a E

Premiul I-calificare etapa națională

Roșu Irina

4.

CIUCEA IARINA

a XI-a E

Premiul al III-lea

Porojan Liliana

 

FELICITĂRI!

Elevii calificați la ETAPA NAȚIONALĂ a olimpiadei de informatică

postat de Lupse-Turpan Mircea la 29 Mar 2019

Nume

Prenume

Clasa

 Profesori coordonatori

Agafitei

Răzvan

8E

 Centru de excelenta

Draganescu

Ioana

10C

 Iordaiche Cristina, Mafteiu-Scai Emanuela

Moga

Marius

10E

 Keresztes Luminița, Rosu Ovidiu

Lupulescu

Vlad

11D

 Iordaiche Cristina, Roșu Ovidiu

Plavat

Vlad

11E

 Carnat Cristiana, Junea Sanda

Pescaru

Andrei

11C

 Lupse-Turpan Mircea, Fiat Oana

 

 

 

pagina 4