CONCURSUL DE FIZICĂ ON-LINE ”PHI”

postat de Cucu Dorina la 13 Mar 2020

Felicităm elevii premiați la Concursul Național de Fizică on-line ”Phi”!

 

Nr. Crt.

Numele și prenumele elevului

Premiul obținut

Clasa

Numele și prenumele cadrului didactic îndrumător

1

ROTARIU DANIEL PAUL

Premiul I

VIII D

DAN GABRIEL

2

OROS VLAD ȘTEFAN

Premiul I

IX D

IVAȘCU SIMONA

3

SIREANU VLAD

Premiul I

 IX A

DAN GABRIEL

4

AGAFIŢEI RĂZVAN GABRIEL

Premiul I

IX E

IVAN-FERNOLENDT ALICE

5

PRETORIAN RĂZVAN

Premiul I

XI C

CUCU DORINA

6

PĂUN ARTHUR OCTAVIAN

Premiul II

VI D

IACOB MANUELA

7

DRĂGAN IULIAN ALEXANDRU

Premiul II

IX E

IVAN-FERNOLENDT ALICE

8

TODERAȘC MIHAI

Premiul II

IX C

DAN GABRIEL

9

KOȘA ALEX ȘTEFAN

Premiul II

XII D

CUCU DORINA

10

BOLDEA RAREŞ RĂZVAN

Premiul III

VIII D

DAN GABRIEL

11

MOȚIU RADU

Premiul III

X D

CUCU DORINA

12

MARCU DANIEL

Premiul III

XII E

UDRESCU VALENTINA

13

KAMAL YASMINA

Mențiune

VI B

IACOB MANUELA

14

STĂNICĂ ANDREI

Mențiune

IX E

IVAN-FERNOLENDT ALICE

15

BUJANCĂ IANCU-CRISTIAN

Mențiune

IX A

DAN GABRIEL

16

ȚEPENEU RĂZVAN FLORIN

Mențiune

IX D

IVAȘCU SIMONA

17

MAZILU ADELINA-DORA

Mențiune

 IX E

IVAN-FERNOLENDT ALICE

18

RAŢĂ SORIN

Mențiune

IX E

IVAN-FERNOLENDT ALICE

19

ALBU MIHAI

Mențiune

X D

CUCU DORINA

20

SIMION BOGDAN

Mențiune

 XI E

CUCU DORINA

21

PLĂVĂȚ VLAD

Mențiune

XII E

UDRESCU VALENTINA

OLIMPIADA JUDEȚEANĂ DE BIOLOGIE 2020

postat de Faur Mariana la 11 Mar 2020

Rezultatele la Olimpiada de Biologie – etapa judeţeană

7 martie 2020

 

Nr. crt.

Numele și prenumele elevului

Clasa

Premiul obținut

 Profesor coordonator

1.

RAȚĂ SORIN

a IX-a E

I – calificat ONB

FAUR MARIANA

2.

COSOVAN DALIA                      

a  IX-a D

II - calificat ONB

FAUR MARIANA

3.

GRUIAN ALEXIA

a X -a A

II - calificat ONB

FAUR MARIANA

4.

STOICA ROSE- MARIE

a X-a A

II - calificat ONB

FAUR MARIANA

5.

VĂDRARIU DARIA

a IX-a D

III - calificat ONB

FAUR MARIANA

6.

BRUJAN ALEXANDRU

a XI-a B

III

FAUR MARIANA

7.

RUSU RAREȘ- IOAN

a X-a E

III

DRĂGANESCU ADRIANA

8.

BEJERIȚA STEFANIA

aIX-a B

MENȚIUNE

FAUR MARIANA

9.

MATEI RIANA

aIX-a E

MENȚIUNE

FAUR MARIANA

10.

MAZILU ADELINA

aIX-a E

MENȚIUNE

FAUR MARIANA

11.

POPA ANDRADA

aIX-a B

MENȚIUNE

FAUR MARIANA

12.

VASIU RAREȘ - ANDREI

aX-a B

MENȚIUNE

FAUR MARIANA

 

 

 

 

 

Felicitări elevilor și profesorilor coordonatori!

Olimpiada Judeteana - Limba Germana

postat de Dan Anca la 9 Mar 2020

Felicitam toti  elevii care au luat parte la Olimpiada Judeteana de Limba Germana Moderna. Ne bucuram de rezultatele deosebite obtinute.

 

Nr.crt.

Numele si prenumele

Clasa

Premiul

Profesor coordonator

1

Faur Andreea-Maria

8 D

I

Oana Isac-Marisescu

2

Ilea Mario Razvan

8D

II

Oana Isac-Marisescu

3

Coroban Vlad-Alexandru

8D

Mentiune

Oana Isac-Marisescu

4

Cova Larisa Maria

8B

Mentiune

Oana Isac-Marisescu

5

Dumitrache Carina

7B

Mentiune

Oana Isac-Marisescu

6

Popa Mara

9A

Calificata la etapa nationala

Dan Anca Miruna

7

Bodea Rares

9D

I

Dan Anca Miruna

8

Mateias Andra

9D

II

Dan Anca Miruna

OLIMPIADA JUDETEANA DE INFORMATICA 2020

postat de Lupse-Turpan Mircea la 8 Mar 2020
Numele Prenumele Clasa Premiul Profesori coordonatori
Georgescu David 5 I Ivascu-Ilici Silca
Dumitrascu Alexandru-Stefan 7 I Ivascu-Ilici Silca
Iordaiche Cristina
Păun Arthur 6 I Ivascu-Ilici Silca
Simulescu Adriana
Negruț Remus Andrei 5 II Ivașcu-Ilici Silca
Keresztes Luminița
Muntean Radu-Gabriel 5 II Ivașcu-Ilici Silca
Keresztes Luminița
Havrics Sebastian Gabriel 6 II Ivașcu-Ilici Silca
Keresztes Luminița
Durnea Sorin 5 III Ivascu-Ilici Silca
Miu-Baldu Dragoș 6 III Ivascu-Ilici Silca
Simulescu Adriana
Badescu Beniamin-Victor 5 M Ivașcu-Ilici Silca
Keresztes Luminița
Craciun Alexandru Andrei 7 M Ivascu-Ilici Silca
Simulescu Adriana





Numele Prenumele Clasa Premiul Profesori coordonatori
Oros Vlad Ștefan 9 D I Simulescu Adriana
Lupse-Turpan Mircea
Ovidiu Rosu
Paşca Tudor 10 D I

Iordaiche Cristina
Roșu Ovidiu
Lupse-Turpan Mircea

Albu Mihai 10 D I

Iordaiche Cristina
Roșu Ovidiu
Lupse-Turpan Mircea

Buburuzan  Alexandru 11 D I Simulescu Adriana
Keresztes Luminita
Lupse-Turpan Mircea
Lupulescu Vlad 12 D I Iordaiche Cristina
Roșu Ovidiu
Lupse-Turpan Mircea
Copilu Tudor 11 B II Bohm Cristina
Fiat Oana, Butunoi Bogdan
Lupse-Turpan Mircea
Draganescu  Ioana 11 C II Iordaiche Cristina,
Mafteiu-Scai Emanuela
Lupse-Turpan Mircea
Plăvăț Vlad 12 E II Cărnaț Cristiana
Junea Sanda
Sireanu  Vlad 9 A II Junea Sanda
Fiat Oana, Mafteiu-Scai Emanuela
Moţiu Radu 10 D II Iordaiche Cristina
Roșu Ovidiu
Bodrogean Nadira 9 B III Iordaiche Cristina
Roșu Ovidiu
Bonea Mara 10 D III Iordaiche Cristina
Roșu Ovidiu
Lupse-Turpan Mircea
Moga Marius 11 E III Keresztes Luminița
Roșu Ovidiu
Lupse-Turpan Mircea
Chileban Dragoș 11 D III Simulescu Adriana
Keresztes Luminita
Lupse-Turpan Mircea
Lugojan Emanuel 11 C III Iordaiche Cristina
Mafteiu-Scai Emanuela
Pescaru Andrei-Stelian 12 C III Lupșe-Turpan Mircea
Fiat Oana, Cărnaț Cristiana
Kosa Alex 12 D III Iordaiche Cristina
Roșu Ovidiu
Marcu Daniel-Florin 12 E III Cărnaț Cristiana
Junea Sanda
Efleih  Raian 9 B M Iordaiche Cristina
Roșu Ovidiu
Drăgan Iulian-Alexandru 9 E M Keresztes Luminița
Roșu Ovidiu
Prodan  Flavius 9 A M Junea Sanda
Fiat Oana, Mafteiu Emanuela
Agafiței Răzvan 9 E M Keresztes Luminița
Roșu Ovidiu
Mircea Tarziu
Mitroi Bogdan 9 B M Iordaiche Cristina
Roșu Ovidiu
Stănică  Andrei 9 E M Keresztes Luminița
Roșu Ovidiu
Țepeneu Răzvan 9 D M Simulescu Adriana
Lupse-Turpan Mircea
Ovidiu Rosu
Naom Octavian 9 B M Iordaiche Cristina
Roșu Ovidiu
Giurea Vlad 9 B M Iordaiche Cristina
Roșu Ovidiu
Maxim Teodor 9 E M Keresztes Luminița
Roșu Ovidiu
Titirigă  Tania 9 E M Keresztes Luminița
Roșu Ovidiu
Jitea Paul 9 C M Cărnaț Cristiana
Mafteiu-Scai Emanuela
Nica Sebastian 9 B M Iordaiche Cristina
Roșu Ovidiu
Radu Bogdan 9 B M Iordaiche Cristina
Roșu Ovidiu
Trofin Andrei 9 C M Cărnaț Cristiana
Mafteiu-Scai Emanuela
Toderașc Mihai 9 C M Cărnaț Cristiana
Mafteiu-Scai Emanuela
Mîrzoca Radu Casian 9 A M Junea Sanda
Fiat Oana, Mafteiu-Scai Emanuela
Gafton Alexandru Ioan 10 C M Junea Sanda
Simulescu Adriana
Cristina Ovidiu-Lucian 10 E M Keresztes Luminița
Simulescu Adriana
Sirbu Andrei 10 D M Iordaiche Cristina
Roșu Ovidiu
Tulbure Alexandru Nicolae 10 C M Junea Sanda
Simulescu Adriana
Sion Denis 10 E M Cărnaț Cristiana
Junea Sanda
Flutur Mihail 10 E M Cărnaț Cristiana
Junea Sanda
Lupse-Turpan Mircea
Boţoc Indi 10 D M Iordaiche Cristina
Roșu Ovidiu
Marian Tudor 10 E M Cărnaț Cristiana
Junea Sanda
Mătăsaru  Patrick 10 B M Keresztes Luminița
Simulescu Adriana
Lupse-Turpan Mircea
Coroiu Matei 11 B M Bohm Cristina
Fiat Oana, Butunoi Bogdan
Bandu Raul-Valentin 11 A M Mafteiu-Scai Emanuela
Cărnaț Cristiana

OLIMPIADA INTERDISCIPLINARĂ "ȘTIINȚELE PĂMÂNTULUI" - ETAPA JUDEȚEANĂ

postat de Sporea-Iacob Florina la 7 Mar 2020

 

Numele şi prenumele

elevului

Clasa

Premiul obţinut

Oros Vlad-Ștefan

IX D

Premiul I

(calificare la etapa națională)

Crișan Cristian

XI C

Premiul II

(calificare la etapa națională)

Agafiței Răzvan Gabriel

IX E

Premiul III

(calificare la etapa națională)

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Felicitări și mult succes la etapa națională!

pagina 3