CONCURS JUDETEAN "ONCE UPON A TIME"

postat de Poka Cristina la 24 May 2018

Rezultate obtinute de elevi la etapa judeteana a concursului de limba engleza " ONCE UPON A TIME" 

CLASA a IV-a 

 

PAUN ARTHUR CLASA aIV-a D, PREMIUL I - 100P, PROF. SOFIAN MIHAELA

MIHALY STEFANIA CLASA aIV-a D, PREMIUL II - 96P, PROF. SOFIAN  MIHAELA

POPESCU TUDOR CLASA aIV-a D, MENTIUNE - 90P, PROF. SOFIAN  MIHAELA

CLASA a V-a

 

MOISI VICTOR  CLASA aV-a B  PREMIUL I - 100P, PROF. JURCA TEODORA

OPRIS ALEXANDRA NATALIA CLASA  aV-a B, PREMIUL I - 99P, PROF. JURCA  TEODORA

BRIHACESCU TOMA CLASA  aV-a B , PREMIUL I - 98P, PROF. JURCA  TEODORA

STURZA MELANIA  CLASA aV-a B , PREMIUL II - 96P, PROF. JURCA  TEODORA

IVAN LUCA CLASA aV-a  D, PREMIUL III  - 93P, PROF. SOFIAN MIHAELA

CLASA aVI-a

 

CIMPOCA MARIA CLASA aVI-a D,  PREMIUL I -100 P, PROF. POKA CRISTINA

COVA LARISA MARIA CLASA aVI-a B , PREMIUL I - 98 P, PROF. BODROGEAN ADINA

CRAI TEODORA CLASA aVI-a D, PREMIUL III - 95,5P, PROF. POKA CRISTINA

MICULIT RARES CLASA aVI-a D, PREMIUL II - 97P, PROF. POKA CRISTINA

MIRCEA BIANCA MARIA CLASA aVI-aB , PREMIUL III - 93P, PROF. BODROGEAN ADINA

BALCU ANTONIA IOANA CLASA aVI-a B, MENTIUNE-  90P, PROF. BODROGEAN ADINA

CIORINGA IVANA , CLASA aVI-a B, MENTIUNE - 90P, PROF. BODROGEAN ADINA

HONAIE TECSA CARINA CLASA aVI-a E, MENTIUNE-  90P, PROF. POKA CRISTINA

OLIMPIADA "ȘTIINȚE PENTRU JUNIORI" - ETAPA JUDEȚEANĂ

postat de Sporea-Iacob Florina la 24 May 2018

FRĂCEA MIHAI (IX A) - PREMIUL III

Felicitări!

REZULTATELE CONCURSULUI DE MATEMATICA AL FACULTATII DE MATEMATICA-INFORMATICA (FMI) editia a IV-a 19 mai 2018

postat de Postaru Calin la 22 May 2018

Facultatea de Matematică si Informatică a organizat sambata 19 mai 2018 cea de-a IV-a ediție a Concursului FMI, dedicat elevilor din clasela a XI-a și a XII-a.

Concursul are două componente: concurs de matematică și concurs de informatică.

Nota obținută la acest concurs poate fi folosită, la cerere, ca notă la proba scrisă a concursului de admitere (devenită obligatorie începând de anul acesta), iar oricare din premiile acordate poate echivala una din notele mediei de admitere cu nota 10.

Elevii liceului nostru care au participat la concursul de matematică si au obținut premii sunt :

clasa a XI-a 

BOCIAT DANIEL  - prof Georgescu George Premiul I

DAN MIHNEA VLAD - prof Georgescu Ruxanda Premiul al III-lea

clasa a XII-a

GRIGORE IONUT - prof Georgescu George Premiul al II-lea

VELEA MIRUNA - prof Georgescu George Premiul al III-lea

DAIA TEODORA - prof Poștaru Călin Premiul UVT

TIMAR ANDREI - prof Georgescu Ruxanda Premiul UVT

SAMONID BOGDAN - prof Poștaru Călin Premiul SSMR

 

 

OLIMPIADA ȘTIINȚE PENTRU JUNIORI 2018 - etapa județeană

postat de Sporea-Iacob Florina la 21 May 2018

REZULTATE FINALE

Rezultatele elevilor de la Liceul Teoretic Grigore Moisil la Concursul de Creativitate in domeniul Software Noi Info 2018

postat de Carnat Cristiana la 21 May 2018

Numele si prenumele

Clasa

Premiul

Sectiunea

Profesori coordonatori

POPA HARALAMBIE

11A

Premiul 1

Multimedia-animatie

CARNAT CRISTIANA, JUNEA SANDA

TEMIAN MIHAI-SERBAN

11E

Premiul 1

Pagini web

FIAT OANA, IORDAICHE CRISTINA

TIU CATALIN

11A

Premiul 2

Aplicatii web

CARNAT CRISTIANA, JUNEA SANDA

MARCU DANIEL

10E

Premiul 3

Soft utilitar

CARNAT CRISTIANA, JUNEA SANDA

TIU CATALIN

11A

Premiul 3

Soft utilitar

CARNAT CRISTIANA, JUNEA SANDA

SIRBU DAMIAN, BILICH STEVEN

10D

Mentiune

Jocuri

IORDAICHE CRISTINA, ROSU OVIDIU

HAN LEONARD, IRȘAI SAMUEL

11A,11E

Mentiune

Jocuri

JUNEA SANDA, CARNAT CRISTIANA, FIAT OANA, IORDAICHE CRISTINA

YUZGULEN BEHIYE-BEGUM, ROȘU ALIN

12A

Mentiune

Soft educational

IORDAICHE CRISTINA, ROSU OVIDIU

pagina 2