Concursul Național de Mateamtică „Valeriu Alaci “ al Universității Politehnica Timișoara ediția a V-a 2019

postat de Georgescu Ruxanda la 23 Apr 2019

La  Concursul Național de Mateamtică „Valeriu Alaci “ al Universității Politehnica Timișoara elevii Liceului Teoretic Grigore Moisil au obținut următoarele rezultate:

 

Nr crt

Numele, prenumele elevului

clasa

Premiul obținut

Profesor antrenor

1

Crișan Cristian

a X-a

premiul III – admis la UPT fără concurs de admitere

Ruxanda Georgescu

2

Pretorian Răzvan

a X-a

mențiune 1

Ruxanda Georgescu

3

Plăvăț Vlad

a XI-a

mențiune 1

Ruxanda Georgescu

4

Popescu Sergiu

a XII-a

mențiune 3

George Georgescu

5

Bociat Daniel

a XII-a

mențiune 4

George Georgescu

 

Felicitări !

Concursul de Fizică ”Constantin Sălceanu” 2019

postat de Cucu Dorina la 22 Apr 2019

La Concursul de Fizică  Interjudețean ”Constantin Sălceanu” organizat de Facultatea de Fizică din cadrul Universității de Vest din Timișoara, elevii:

KOȘA ALEX - clasa a XI-a D

PLĂVĂȚ VLAD - clasa a XI-a E

PRETORIAN RĂZVAN - clasa a X-a C

au obținut punctajul maxim, fiind recompensați cu premiul I. FELICITĂRI!

Cei trei elevi vor reprezenta școala și județul la Olimpiada Națională de Fizică. Le dorim mult succes în continuare!

 

Elevii Liceului Teoretic "Grigore Moisil" Timișoara care s-au calificat la etapele NAȚIONALE ale olimpiadelor școlare

postat de Lupse-Turpan Mircea la 18 Apr 2019

Matematică

nr.crt

Nume și prenume elev

clasa

Profesor antrenor

1

Jurca Tudor

6B

Bociu Carmen Cerasela

2

Faur Andreea

7D

Buică Ovidiu

3

Moțiu Radu

9D

Georgescu Ruxanda

4

Bociat Daniel

12C

Georgescu George

Informatică

nr.crt

Nume și prenume elev

clasa

Profesor antrenor

1

Agafiței Razvan

8E

Simulescu Adriana

2

Drăgănescu Ioana

10C

Iordaiche Cristina, Mafteiu-Scai Emanuela

3

Moga Alexandru

10E

Keresztes Luminița, Roșu Ovidiu

4

Lupulescu Vlad

11D

Iordaiche Cristina, Roșu Ovidiu

5

Plăvăț Vlad

11E

Cărnaț Cristiana, Junea Sanda

6

Pescaru Andrei

11C

Lupșe-Turpan Mircea, Fiat Oana

Tehnologia informației

nr.crt

Nume și prenume elev

clasa

Profesor antrenor

1

Fircea Ștefan

10A

Bohm Cristina

2

Pîscoi Andrei

11C

Lupșe-Turpan Mircea

Fizică

nr.crt

Nume și prenume elev

clasa

Profesor antrenor

1

Rotariu Daniel Paul

7D

Dan Gabriel Ronel

2

Agafiței Răzvan

8E

Glochner Corina

3

Drăgan Iulian Alexandru

8E

Glochner Corina

4

Albu Mihai

9D

Cucu Dorina

5

Pretorian Răzvan

10C

Cucu Dorina

6

Kosa Alex

11D

Cucu Dorina

7

Plăvăț Vlad

11E

Udrescu Valentina

Chimie

nr.crt

Nume și prenume elev

clasa

Profesor antrenor

1

Crișan Cristian

10C

Sporea-Iacob Florina

Biologie

nr.crt

Nume și prenume elev

clasa

Profesor antrenor

1

Boceanu Vlad-Maxim

7D

Preda Cosmina

2

Frigură-Iliasa Flavia

7A

Preda Cosmina

3

Rusu Rareș-Ioan

9E

Drăgănescu Adriana

4

Brujan Alexandru Nicolae

10B

Faur Mariana

Geografie

nr.crt

Nume și prenume elev

clasa

Profesor antrenor

1

Boboescu Andreea

10D

Bogdan Valeriu

2

Pup Alexandru Nicolae

10D

Bogdan Valeriu

Ştiințele Pământului

nr.crt

Nume și prenume elev

clasa

Profesor antrenor

1

Crișan Cristian

10C

 

Economie

nr.crt

Nume și prenume elev

clasa

Profesor antrenor

1

Anescu Adelina

11A

Ruja Ovidiu

Limba și literatura română

nr.crt

Nume și prenume elev

clasa

Profesor antrenor

1

Petreuș Alexandru

11E

Porojan Liliana

2

Angheluță Alexandra

10E

Roșu Irina

3

Ciucea Iarina Maria

11E

Porojan Liliana

Lingvistică

nr.crt

Nume și prenume elev

clasa

Profesor antrenor

1

Moțiu Radu

9D

Roșu Irina

2

Miskolczi Lucas

10C

Roșu Irina

3

Bolbotină Gabriel

12B

Kremer Simona

Limba engleză

nr.crt

Nume și prenume elev

clasa

Profesor antrenor

1

Bulzan Iunia Christa

10A

Nechitescu Ecaterina

2

Milchi Oana

10C

Postîlnicescu Corina

Religie

nr.crt

Nume și prenume elev

clasa

Profesor antrenor

1

Vultur Andreea

10D

Voian Laura

2

Vîț Ana Maria

11D

Voian Laura

3

Nedelea Maria

9A

Voian Laura

4

Moșteanu Alexandra

10A

Voian Laura

Rezultate - olimpiada de TIC , etapa judeteana

postat de Iordaiche Cristina la 18 Apr 2019
Nume si prenume Clasa Premiul Profesor coordonator
FIRCEA   ȘTEFAN 10A Premiul 1, calificat etapa NATIONALA
BOHM CRISTINA
PISCOI   ANDREI 10D Premiul 1, calificat etapa NATIONALA LUPSE- TURPAN MIRCEA
VÎŢ   ANA-MARIA 11D Premiul 2 IORDAICHE CRISTINA
ROSU OVIDIU
IRȘAI   SAMUEL 12E Premiul 2 FIAT OANA
IORDAICHE CRISTINA
BĂLĂNESCU   ALIN-DRAGOȘ 10A Premiul 2 MAFTEIU-SCAI EMANUELA-JANA
ȘERBAN   LAURENȚIU 11D Premiul 3 IORDAICHE CRISTINA
ROSU OVIDIU
BANDU   RAUL-VALENTIN 10A Premiul 3 MAFTEIU-SCAI EMANUELA-JANA

COZMA   GABRIEL

10B Premiul 3 BOHM CRISTINA
HAMAD-CHEȚAN   HANI-LUCAS 10A Mentiune MAFTEIU-SCAI EMANUELA-JANA
STRATULAT   CRISTIAN-MIHAI 10C Mentiune MAFTEIU-SCAI EMANUELA-JANA

OLIMPIADA NATIONALA DE LIMBA ENGLEZA

postat de Nechitescu Ecaterina la 16 Apr 2019

Elevele BULZAN IUNIA CHRISTA (clasa a X-a A, prof. Nechitescu E.) si MILCHI OANA ELENA (clasa a X-a C, prof. Postilnicescu C.) s-au calificat la faza nationala a Olimpiadei Nationale de Limba Engleza, care se va desfasura la Ploiesti, intre 23 - 26 aprilie 2019. Felicitari!

pagina 2