rezultate romana

postat de Sirca Rodica la 9 Mar 2014

REZULTATELE CONCURSULUI „ LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ”

 

ETAPA JUDEŢEANĂ

 

Nr. crt.

Numele şi prenumele

Clasa

Rezultatele obţinute

Profesor coordonator

1.

Copoceanu Tania

a XI-a

Premiul III

Roşu Irina

2.

Surdea Hernea Vlad

a XI-a

Premiul III

Roşu Irina

3.

Drăgan Ana Maria

a VI-a

Premiul II

Voicu Ileana

4.

Petruţ Bianca

a VII-a

Menţiune

Sirca Rodica

 

 

REZULTATELE CONCURSULUI „ CULTURĂ ŞI SPIRITUALITATE”

 

ETAPA JUDEŢEANĂ

 

Nr. crt.

Numele şi prenumele

Clasa

Rezultatele obţinute

Profesor coordonator

1.

Boancheş Teodora

a VII-a

Premiul II

Danciu Mirela

1.

Alexandru Roxana

a VI-a

Premiul III

Sirca Rodica

2.

Mance Iulia

a VI-a

Menţiune

Sirca Rodica

 

 

REZULTATELE OLIMPIADEI DE LIMBĂ, COMUNICARE ŞI LITERATURĂ ROMÂNĂ

 

ETAPA JUDEŢEANĂ

 

Nr. crt.

Numele şi prenumele

Clasa

Rezultatele obţinute

Profesor coordonator

1.

Surdea Hernea Vlad

a XI-a

Premiul I

Roşu Irina

2.

Copoceanu Tania

a XI-a

Menţiune

Roşu Irina

3.

Cioloca Lavinia

a XII-a

Menţiune

Ioanovici Ileana

4.

Petrie Adriana

a X-a

Menţiune

Porojan Liliana

5.

Fofiu Diana

a X-a

Menţiune

Porojan Liliana

6.

Tiran Ioana

a IX-a

Menţiune

Ioanovici Ileana

7.

Cameniţă Bianca

a VIII-a

Menţiune

Hidi Camelia

8.

Becherescu Andeea

a VII-a

Menţiune

Sirca Rodica

9.

Petcu Vlad

a V-a

Menţiune

Sirca Rodica

 

 

             Elevul Surdea Hernea Vlad va reprezenta judeţul Timiş la faza naţională.

 

 

 

REZULTATELE OLIMPIADEI DE LINGVISTICĂ

ETAPA JUDEŢEANĂ

 

 

Nr.crt.

Numele şi prenumele

Clasa

Rezultatele obţinute

Profesor coordonator

1.

Cameniţă Bianca

a VII-a

Menţiune

Hidi Camelia

2.

Scarlat Luca

a VI-a

Menţiune

Danciu Mirela

 

 

 

 

 

REZULTATELE LA CONCURSUL NAŢIONAL „ MAREA, MAREA”

 

 

Nr. crt.

Numele şi prenumele

Clasa

Rezultatele obţinute

Profesor coordonator

1.

Militaru Maria

a VIII-a

Premiul I

Hidi Camelia

2.

Cameniţă Bianca

a VIII-a

Premiul I

Hidi Camelia

3.

Costi Maria

a VIII-a

Premiul I

Hidi Camelia

4.

Făiniş Andra

a VIII-a

Premiul II

Hidi Camelia

5.

Ionescu Corneliu

a VII-a

Premiul I

Danciu Mirela

6.

Neagu Lucas

a VIIţa

Premiul II

Danciu Mirela

7.

Naroş Alexandra

a VII-a

Premiul III

Danciu Mirela

8.

Prohap Delia

a VII-a

Premiul I

Sirca Rodica

9.

Igreţ Ioana

a VII-a

Premiul I

Sirca Rodica

10.

Talpai Ştefania

a VI-a

Premiul I

Sirca Rodica

 

 

 

 

REZULTATELE LA CONCURSUL INTERNAŢIONAL DE CREAŢIE LITERARĂ „GEORGE TUTOVEANU”

 

Nr. crt.

Numele şi prenumele

Clasa

Rezultatele obţinute

Profesor coordonator

1.

Cameniţă Bianca

a VIII-a

Premiu I

Hidi Camelia

2.

Venţe Georgia

a VIII-a

Premiul II

Hidi Camelia

3.

Făiniş Andreea

a VIII-a

Menţiune

Hidi Camelia

4.

Cone Maria Alexandra

a V-a

Menţiune

Danciu Mirela

5.

Neagu Lucas

a VII-a

Menţiune

Danciu Mirela